Blog
Jak przygotować się do montażu basenu?

W zasadzie w pierwszym wpisie mógłbym rozpisywać się na temat zakupu basenu, jaką nieckę wybrać i czym ją wyposażyć, jednak ten temat pozwolę sobie zostawić na później, gdyż w mojej opinii kwestia zakupu basenu odpada, jeśli nie ułożymy sobie w głowie całego procesu, jakim jest montaż basenu. Jeśli jesteśmy aktualnie na etapie budowy domu i teren wokół niego nie jest jeszcze zagospodarowany i przypomina poligon, to jesteśmy na znacznie lepszej pozycji, niż Inwestor z pięknym, zadbanym ogrodem, którego część będzie musiał poświęcić na rzecz basenu. Zacznijmy jednak od samego początku, czyli wyboru miejsca na basen. 

Tak jak wcześniej, osoby posiadające dom w trakcie budowy mają znacznie większe pole manewru, ponieważ mogą wybrać praktycznie dowolne miejsce na budowę basenu. Warto wspomnieć, żeby nieckę umieścić w nasłonecznionym miejscu, z dala od drzew, ponieważ po czasie spadające liście dadzą się we znaki nie tylko nam ale i filtracji. Niecka powinna znajdować się też daleko od drogi po której jeżdżą samochody, poza hałasem będzie nam przeszkadzał unoszący się pył, który stopniowo będzie coraz bardziej uprzykrzał nam życie. Warto też pomyśleć o komunikacji przy basenie, warto zostawić sobie minimum metr wolnego miejsca z każdej strony, żeby chociażby wykonać po inwestycji taras, który znacznie umili korzystanie z niecki. Jeśli ogród jest zagospodarowany, oczywistym jest, że mamy mniejsze możliwości i znaczna większość Klientów decyduje się na montaż w wolnej przestrzeni ogrodu. Bardzo często pracujemy na miejscu pozostałości po starych, betonowych basenach. Jeśli poprzednie miejsce na basen było w porządku i byliśmy z niego zadowoleni, nie ma sensu go zmieniać. 

Musimy uzmysłowić sobie jedną, bardzo ważną kwestię - pracę ciężkiego sprzętu i jego wpływ na ogród. W czystej teorii można to pominąć i postawić na pracę ludzi, ale ręczne kopanie pod basen zajmuje wieki i kosztowałoby znacznie więcej niż wynajęcie koparki. Wracając do tematu, przed zamówieniem basenu, powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, że nie unikniemy pewnych strat. Trawnik ucierpi pod naporem gąsienic, kół ciężkich samochodów ciężarowych i ludzkich stóp. Nie przetrwać mogą też niektóre rośliny, inne będą musiały zostać wykopane i przesadzone, a taka operacja nie zawsze kończy się sukcesem i są spore szanse, że przeniesiona roślina uschnie. To bardzo ważne, żeby wiedzieć o tych rzeczach nawet jeśli nie wybraliśmy basenu. Efekt końcowy jest tego warty, a samo korzystanie z własnego basenu to czysta poezja. Nasze poświęcenie docenimy w szczególności w bardzo upalne dni. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na zadaszenie basenu i pompę ciepła, z jego dobrodziejstw będziemy mogli cieszyć się przez cały rok. 

BASENLANDIA

Zajmujemy się sprzedażą i kompleksowym montażem basenów ogrodowych na terenie całej Polski.

POZNAJ NAS

Mamy możliwość wyprodukowania basenu o prawie dowolnych wymiarach. Jeśli chcesz otrzymać wycenę na swój wymarzony basen, napisz maila lub zadzwoń pod podany obok numer telefonu. Gwarantujemy wysoką jakość sprzedawanych basenów oraz fachowe, kompleksowe i terminowe usługi.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 881 200 167
email: kontakt@basenlandia.pl